MASİF

Doğanın renkleri, ahengi ve verdiği sakinlik hissi, Ambar Dizayn olarak tasarımlarımızı yaratırken ilham kaynağımız, yol göstericimiz…


Üretim sürecimize Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden kullanılmayan ve yıkılmak üzere olan ambar, ahır, ev gibi yapılardan en az 100-150 yıllık yaşanmışlığı olan doğal ahşapları özenle toplayarak başlıyoruz. Unutmadan söyleyelim; adımızı bu tarihi ve asırlık yapılardan alıyoruz.
Ahşapların, incelikle temizlenmesinden sonra ustalarımız el işçiliğiyle endüstriyel üretim tekniklerini harmanlayarak yıllanmış dokularını, damar yapılarını ortaya çıkarmak üzere bu malzemeleri hassasiyetle şekillendiriyorlar.

Prensibimiz; mobilyalarımızın ergonomi, fonksiyonellik ve uzun ömürlülük sunarken naiflikleri ve estetikleriyle göz doldurması…
Vadesini doldurduğu düşünülen ağaçlara tasarımsal ürünlerde yeniden can vermek yaşadığımız dünyaya, doğduğumuz topraklara olan sevgimizin ve saygımızın göstergesi, bizim için gurur vesilesi.

Amerika, Avustralya, Danimarka, İngiltere, İspanya, İtalya ve Norveç başta olmak üzere 30’dan fazla ülkeye masif mobilyalarımızı ve parkelerimizi ihraç ederek ürünlerimizle ülkemizi temsil ediyor olmak ise bir diğer gurur kaynağımız.